KONST / Oljemålningar / Oljemålning 15873028
*
nr 1587 3028
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på duk, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt
Utrop:
600 kr
Såld:
300 kr
Sista tid för bud online:
måndag 11 december 2023
kl 18:42:18
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
8/12 21:03:19
1
Vinnande bud
- Tema
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francisca lindberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44
-
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53
-
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55
-
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11
-
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23
*
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
Läs mer om Francisca Lindberg
nr 1587 3028
Francisca Lindberg
(f. 1944), Sverige
Oljemålning, Kust. Signerad. Olja på duk, 27x34 cm, yttermått inklusive ram: 29x37 cm
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.
Följerätt | |
---|---|
Utrop: | 600 kr |
Såld: | 300 kr |
Sista tid för bud online: |
måndag 11 december 2023 |
- Budhistorik
Tid | Kund | Bud |
---|---|---|
8/12 21:03:19 | 1 | Vinnande bud |
- Tema
11 dec
Kvinnliga Konstnärer
För att uppmärksamma det kvinnliga konstnärskapet anordnar Metropol Auktioner en auktion med kvinnliga konstnärer. Auktionen innebär en resa genom konsthistorien med start under andra hälften av 1800- ...Läs mer om Kvinnliga Konstnärer
- Konstnär/Designer
Francisca Lindberg
Francisca Lindberg, svensk bildkonstnär född 1944.Läs mer om Francisca Lindberg
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: francisca lindberg kust kustmotiv landskap landskapsmotiv landskapsmåleri olja olja på duk oljemålning oljemålningar svensk konstnär svenska konstnärer sverige vatten
-
2078 Akryl
Agneta Von Koskull. Signerad, daterad 1989. Akryl ..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 20:44 -
2042 Akvarell
+ oljemålning, 2 st, Mary Norberg, stilleben. Sign..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 18:53 -
2147 Olja & collage
Laila Prytz (1907-1982), Sverige. "Den stora stjär..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:37
-
2004 Oljemålning
Ada Otema (1910-1996), Sverige. Komposition. Signe..//
Aktuellt bud: 800 kr
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:55 -
2113 Oljemålning
Agda Holst (1886-1976), Sverige. Signerad, daterad..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:11 -
5295 Oljemålning
Anders Altzar (1886-1939), Sverige. Landskapsmotiv..//
Auktionen avslutas
imorgon
17 juni kl 19:23